На 18.05.2026 г. в КЦ „Морско казино“ – зала „Георги Баев“, гр. Бургас, се проведе среща с представители на ученическите съвети от област Бургас, организирана от Държавната агенция за закрила на детето с подкрепата на РУО – Бургас и Община Бургас.
В срещата участваха и представители на Ученическия съвет към ОУ „Христо Ботев“ под ръководството на С. Леонидова - педагогически съветник.
По време на събитието бяха представени дейността на Съвета на децата и възможностите за кандидатстване за членство в него. Инициативата насърчава активното участие на младите хора в обществения живот и защитата на детските права.